POWRÓT DO LISTY ARTYKUŁÓW

Moja przygoda z dystrybutorem odzieży Ies Polska

02-09-2018


A było to tak…

Mam na imię Magda. Jeśli trafiłeś tutaj, to prawdopodobnie szukasz odzieży. Strzelam, że koszulek. Dla siebie, dla klienta albo dla swoich pracowników. Zanim zaczęłam pracować tutaj, w Ies Polska - siedziałam na Twoim miejscu.

Nie będę szczegółowo opisywała swojej ścieżki zawodowej. Zacznę od tego, że w pewnym momencie potrzebowałam odzieży reklamowej. Przeróżnej odzieży - począwszy od czapek z daszkiem na spodniach roboczych kończąc. Do tego potrzebowałam jej w dużej ilości. Był jednak pewien istotny szczegół - ani ja, ani nikt z moich współpracowników nie specjalizował się w tym segmencie.

Mój pierwszy kontakt z Ies Polska zawdzięczam znajomym. To od nich usłyszałam o olsztyńskim dystrybutorze Fruit of the Loom. Zerknęłam na stronę, zarejestrowałam się i niespodzianka - po kilku minutach zadzwonił telefon z podziękowaniami za rejestrację. Padło kilka pytań odnośnie profilu naszej firmy i zaproszenie do biura, by na żywo zobaczyć ofertę. Pomyślałam – „okej, miła odmiana po klikaniu i wybieraniu koszulek z monitora”. Poszłam.

Ies Polska Olsztyn - Dystrybutor odzieżySama wizyta miała być krótka - życie zweryfikowało te plany. Spędziłam tam dobrą godzinę. Dziewczyny pracujące w biurze przesympatyczne. Kawa w jasnym biurze z widokiem na panoramę Olsztyna przetykaną gotyckimi akcentami smakowała bardzo dobrze. Najzwyczajniej w świecie przestałam liczyć szybko mijające minuty.
Ale na piciu kawy w miłych okolicznościach się nie skończyło. Moja ‘wycieczka’ miała też walor edukacyjny. Jedna z dziewczyn wyjaśniła mi różnice między materiałami używanymi do produkcji tego typu odzieży. Super pomocne, bo do tej pory myślałam, że im wyższa gramatura tym koszulka jest po prostu lepsza. Odpowiedź zaskakująca - nie jest. A przynajmniej nie we wszystkich przypadkach. Sami widzicie, to wcale nie takie oczywiste ;)
Podpytałam jeszcze o modne w tym sezonie kolory i z niewielką pomocą miałam skompletowane pierwsze zamówienie.


Po nim były kolejne i kolejne, a ja i moi koledzy nie mogliśmy uwierzyć w czas realizacji i co ważniejsze - kontaktu. Uwierzycie, że odpowiedź na maila dostajecie w ciągu 20 minut, czasami szybciej? To miejscami nawet nie wyglądało jak korespondencja mailowa - bardziej jak rozmowa na komunikatorze. W każdym razie - byliśmy zadowoleni. Wyceny spływały szybko, jeśli potrzebowaliśmy alternatyw - dostawaliśmy je błyskawicznie. Wszyscy chodzili jacyś bardziej zrelaksowani, bo nawet nie negocjowaliśmy cen. Nie było takiej potrzeby.

I tutaj moja historia ma twist. Zapragnęłam zmiany. Poczułam, że wiem już na tyle dużo o odzieży reklamowej, że mogę się z kimś tą wiedzą podzielić. Znajome już biuro z widokiem na Olsztyn było doskonałym do tego miejscem. Zaczęłam pracę w Ies Polska.

Znam te uczucie - potrzebujesz wysyłki dużego zamówienia w krótkim terminie. I tym bardziej cieszę się, że jestem w stanie pomóc ci to zrealizować. To dlatego kurier pojawia się w naszym magazynie po godzinie szesnastej - mam czas aby odebrać od ciebie pilny telefon zaraz przed końcem dnia i przygotować zamówienie. Wiem, co to znaczy czekać godzinami na maila z odpowiedzią na ważne pytanie - dlatego odpisuję jak najszybciej. Szybko zrozumiałam, jak istotny jest ten telefon który wykonujemy po rejestracji nowego użytkownika. Że czasami mail z podziękowaniem to za mało, bo przecież nikt w nim nie pyta w jakim właściwie celu założyłeś konto.

Jeśli wiem czego potrzebujesz, to potrafię Ci pomóc - dlatego stawiamy na komunikację.

Uwierz, że jest cała masa rzeczy, których można się w tej niszy nauczyć. Tak podstawowa sprawa jak znajomość materiałów, ich właściwości czy nawet śledzenie najnowszych trendów modowych pomagają w osiągnięciu wymiernych efektów - zadowolenia klienta końcowego, wydłużenia żywotności produktu. My wiemy na ten temat całkiem sporo, więc jeśli masz jakieś pytania - pisz lub dzwoń śmiało!
POWRÓT DO LISTY ARTYKUŁÓW