POWRÓT DO LISTY ARTYKUŁÓW

Ies Polska - Dostawa odzieży na wczoraj

18-12-2017
Piątkowe popołudnie. Kubek kawy leniwie paruje obok monitora. Odzywa się telefon i już wiesz, że przyszły tydzień zacznie się nerwowo. Potrzebujesz dużej partii koszulek, szybko, na wczoraj. Nerwowo dzwonisz do czołowych dystrybutorów.

Branża reklamowa rządzi się swoimi prawami. Jednym z nich jest niepisana zasada, że większość zleceń musi zostać zrealizowana ‘na wczoraj’. Gdyby zależało to od ciebie, dostawa zostałaby zrealizowana już dzisiaj, niestety często dystrybutorzy studzą twój zapał. Dowiadujesz się, że musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać tydzień, czasami dwa. Wykonując kolejne telefony w głowie jak mantrę powtarzasz jedno pytanie:

Dlaczego tak długo?
Dostawcy odzieży do Ies Polska - mapa logistyczna

Jeżeli kiedykolwiek zamawiałeś dużą partię odzieży reklamowej zapewne zwróciłeś uwagę, że terminy realizacji u poszczególnych dystrybutorów i producentów znacznie różnią się od siebie. Skąd to się bierze? Wyjaśnienie jest oczywiście jedno - logistyka. Większość odzieży reklamowej produkowana jest obecnie w państwach Azjatyckich. To tam - często bez poszanowania praw pracowników - powstaje odzież, która później trafia na inne rynki. Tutaj do gry wchodzi kolejny aspekt - geografia. O ile kontenerowiec potrzebuje 27 dni aby dotrzeć z Chin do Ameryki Północnej, o tyle podróż do Europy zajmuje mu już około 35 dni! Na przeszkodzie staje Afryka, którą trzeba opłynąć w drodze do Europy. Producent odzieży reklamowej Fruit of the Loom zadał sobie to samo pytanie, które zadajesz sobie szukając najszybszego dostawcy. I doszedł do wniosku, że...

…można inaczej.

Odzież reklamowa Fruit of the Loom produkowana jest w Maroko. To oznacza, że duże zamówienia mogą trafić do ciebie prosto z fabryki w ciągu 14 dni. Z magazynu logistycznego Fruit of the Loom w Niemczech nawet po 3 dniach! Nam to jednak nie wystarcza. Doskonale wiemy, że terminowość i krótki czas realizacji to podstawa w branży reklamowej. Dlatego przez wiele lat sumiennie budowaliśmy nasz magazyn w Polsce. Obecnie znajduje się tam ponad milion (tak, dobrze czytasz!) sztuk odzieży marek Fruit of the Loom, Russell i Result. Dzięki temu w IES Polska możemy zaoferować realizację DUŻYCH zleceń ‘od ręki’. Magazyn zdecydowaliśmy się umieścić w Olsztynie. Dlaczego to takie ważne? Odpowiedź znowu sprowadza się do logistyki. Zamówienie z naszego magazynu jesteśmy w stanie dostarczyć pod Twoje drzwi już na drugi dzień roboczy. Branża logistyczna jest już na tyle rozwinięta, że nie ma koniecznosci umieszczania magazynu w centrum kraju.

Dostepność odzieży w Ies Polska

Co to oznacza dla ciebie i twojej firmy?

Prosta odpowiedź - ponad milion sztuk odzieży w tysiącach wzorów, dostępnych na wyciągnięcie ręki w krótkim czasie. Ale nie tylko to. IES Polska to też zgrany zespół który wie, że twój czas jest cenny.  Dlatego nie mamy rozbudowanych struktur a na maile odpowiadamy w ciągu piętnastu minut. Jeśli zatem znowu ktoś postanowi zepsuć twój piątek pilnym zamówieniem - wiesz gdzie się zgłosić!
POWRÓT DO LISTY ARTYKUŁÓW