POWRÓT DO LISTY ARTYKUŁÓW

Etyka i środowisko w firmie Fruit Of The Loom

21-11-2014
Fruit Of The Loom - Słuszne postępowanie

Podobnie jak w przypadku jakości ubrań Fruit of the Loom, polegać można także na naszym zaangażowaniu we właściwe postępowanie w każdym aspekcie naszej działalności, tego samego wymagamy od naszych dostawców.
Fruit Of The Loom - Kodeks Postępowania

Nasz własny, wiodący w branży, Kodeks Postępowania ustala standardy i stosuje się nie tylko do nas, ale również do naszych dostawców i partnerów biznesowych. Upewniamy się, że niezależne audyty wszystkich obiektów produkcyjnych i dostawców zewnętrznych są zgodne z naszym Kodeksem Fruit. Według nas należy postępować jedynie we właściwy sposób.


Wysoki wolumen produkcji, ogromna odpowiedzialność

Rozmiar produkcji w Maroku jest po prostu olbrzymi. Prawie czterotysięczna załoga pracuje w systemie wielozmianowym w zakładach produkcyjnych i szwalniach, gdzie zdolności produkcyjne sięgają ponad dwóch milionów sztuk odzieży tygodniowo.

Jako Fruit wierzymy, że tak duża skala wiąże się z wielką odpowiedzialnością, zatem bezpieczeństwo, szacunek i dobre samopoczucie naszych pracowników stanowią dla nas wartości nadrzędne. Naszym pracownikom zapewniamy mnóstwo świadczeń, w tym opiekę zdrowotną, opiekę dentystyczną, szkolenia czy transport.

W zakładzie posiadamy nawet własny zespół strażacki pracujący 24 godziny na dobę. Żadne stanowisko pracy nie znajduje się dalej niż 50m od wyjścia przeciwpożarowego, a w projekcie tego supernowoczesnego obiektu zostało uwzględnionych 12 ognio- i dymoodpornych tuneli.

Fruit of The Loom jest zweryfikowany pod względem etycznym przez niezależne organizacje.

Oeko Tex - system testowania i certyfikacji tekstyliów
Oeko-Tex
to uznany na świecie system testowania i certyfikacji tekstyliów. Każda sztuka odzieży Fruit of the Loom jest zaakceptowana pod względem normy Oeko-Tex, co potwierdza, że wszystkie nasze tekstylia nie zawierają absolutnie żadnych substancji szkodliwych dla człowieka i środowiska.

WRAP - legalność, humanitarność i etyczność produkcji
WRAP
zapewnia legalność, humanitarność i etyczność produkcji na całym świecie. Wszystkie zakłady Fruit of the Loom oraz naszych dostawców posiadają certyfikat WRAP, a nasz zakład w Maroku uzyskał Złoty Certyfikat, prezentując bardzo wysokie standardy w odniesieniu do 12 reguł WRAP.Prawa człowieka są dla Fruit of the Loom najważniejsze
Prawa człowieka
są dla Fruit of the Loom najważniejsze, od surowca po gotową odzież. Dlatego używamy tylko przędzy wyprodukowanej w sposób etyczny, a większość nasza surowa bawełna pochodzi z USA. Nie wykorzystujemy bawełny z Uzbekistanu i wymagamy od wszystkich naszych dostawców i partnerów, żeby powstrzymywali się od kupowania bawełny bezpośrednio z Uzbekistanu i nie pozyskiwali przędzy ani tekstyliów od dostawców, którzy tam się zaopatrują.


Wyjątkowe referencje środowiskowe

Nasz specjalnie wybudowany zakład w Maroku został zaprojektowany tak, żeby odzwierciedlać nacisk, jaki kładziemy na czystą produkcję. Stosujemy wszelkie dostępne technologie, żeby poprawić nasze zużycie materiałów i wyniki produkcji.
Wydajne zużycie wody w zakładzie było naszym priorytetem, a nasza stacja uzdatniania wody została doceniona na poziomie lokalnym i międzynarodowym. Woda, której używamy, jest oczyszczana (poddajemy recyklingowi do 60%) i wraca do rzeki czystsza niż w momencie, gdy do nas trafiła. Odkąd zaczęliśmy zrzucać do rzeki czystą wodę, rzeka się zregenerowała i teraz jest pełna ryb.

Wierzymy we właściwe postępowanie!
POWRÓT DO LISTY ARTYKUŁÓW